Nyári szeminárium Udmurtiában

Tanulmányút az Udmurt Állami Egyetemen (Oroszország, Izsevszk) és az Udmurt Köztársaságban (https://hu.wikipedia.org/wiki/Udmurtföld)

Ajánlott időpont: 2017. június 10 – 20.

Az Udmurt Állami Egyetem Udmurt, Finnugor és Újságíró Intézete 2017. júniusában tanulmányutat szervez finn és magyar középiskolai tanárok, egyetemi oktatók számára. A tanulmányút keretében sor kerül egy szemináriumra „Nyelvoktatás többnyelvű oktatási környezetben” címmel, 2017. június 12- 14. között. Ezt a programot azoknak ajánljuk, akiket érdekel az orosz és udmurt nyelv anyanyelvi, illetve idegen nyelvként történő oktatása, továbbá egyéb idegen nyelvek oktatása udmurt (finnugor) és orosz (indoeurópai) anyanyelvűek számára.

A szeminárium nyelve angol, orosz, magyar és finn, a jelentkezők nyelvtudásától függően.

A szemináriumot követően érdeklődéstől függően szakmai találkozókat szervezünk az Udmurt Állami Egyetemen (UDGU) és az egyetem nemzetiségi gyakorlóiskolájában. Célunk, hogy újabb oktatási, szakmai kapcsolatok jöjjenek létre, oktatói és hallgatói szinten egyaránt a különböző oktatási szinteken.

Ugyancsak készek vagyunk igény szerint különböző kulturális intézményekben – múzeumok, szerkesztőségek, táncházak – találkozók, szakmai programok szervezésére.

A programok nyelvei: angol, orosz, finn és magyar.

Az Udmurt Állami Egyetem honlapja angolul: http://udsu.ru/english/index

Gyakorlati tudnivalók:

A program szervezője, kapcsolattartó: Natalia Kondratieva intézetigazgató, a 2016/17-es tanévben az ELTE Finnugor Tanszékének vendégkutatója

elérhető: nataljakondratjeva@yandex.ru Telefon: 36-30-432-4253

Figyelembe véve, hogy oroszországi beutazáshoz vízum szükséges, egyetemünknek meghívólevelet kell készítenie. Ezért kérjük, február végéig jelezze, ha részvételét tervezi.

Körülbelüli költségek:

Budapest – Moszkva – Budapest repülőjegy (wizzair, február eleji árak): 60 000 Ft

Moszkva – Izsevszk – Moszkva vonatjegy (4 fős hálófülkében, étkezéssel): 55 000 – 60 000 Ft

(A vonat késő délután indul Moszkvából és kora délelőtt érkezik Izsevszkbe, 1200 km.)

Szállás (új kollégium, kétágyas szoba, két szobához közös fürdőszoba és konyha): éjszaka/fő 3000 Ft, 6 éjszakára 18 000 Ft

Étkezés: ebéd egyetemi menzán 800 Ft, a városban 2000- 3000 Ft.

A vízum költsége változó: tekintettel a program oktatási céljára, reméljük, ingyenes lesz. A vízum kiadásához kötelező utasbiztosítást kötni.

A június 12 – 14. közötti szeminárium tervezett programja:

június 12. hétfő (állami ünnep, a Függetlenség Napja), bevezető kulturális program

9:00 – 11:30 izsevszki városnézés

12:00 – 14:30 Gerber-fesztivál, hagyományos udmurt ünnep

16:00 – 19:00 látogatás a ludorvaji udmurt szabadtéri néprajzi múzeumban

20:00 Izsevszk, tűzijáték, koncert

június 13. kedd

9:30 az egyetemi könyvtár bemutatása

10:00 a szeminárium megnyitása, előadások:

• az UDGU bemutatása

• a finn és a magyar oktatása az UDGU-n

• a finn nyelv Izsevszkben